Vacuum cleaner 700W, 2L HVC-MC700RD HEINNER
Share:
Product Code:
HVC-MC700RD
Barcode 5949088511860
Compare this Product
Specification
Description
Related products
Specification
Cordless vacuum cleaner:
No
Power, W:
700
Tank capacity, l:
2.0
Type of cleaning:
Dry cleaning
Description
Bagless Vacuum Cleaner Heinner Daphne 700 HVC-MC700RD, 700W, Cyclonic System with HEPA Filter, Suction Power: >140W, Metal Telescopic Tube, 2-in-1 Nozzle for Narrow Spaces, Dust Capacity: 2L, Power Cord Length: 5m, Noise Level: 78dB, Red
Power
700W
Vacuum cleaner type
Bagless
Vacuuming type
Dry
Surface
Multisurfaces
Tube material
Metallic, telescopic
Dust capacity
2L
Accessories
Nozzle
Battery
No
Suction power
140W
Related products
Image
Product Name
Product Code
Automotive vacuum cleaner with compressor 80W/150psi, KS VCP30, KONNER & SOHNEN