Electric hot plate 2500W HDHP-KH2500WH HEINNER
Product Code: HDHP-KH2500WH
Barcode 5949494032003
Specification
Depth, cm: 29
Number of cooking zones: 2
Power, W: 2500
Surface type: Electric
Width, cm: 46.5
Description
Double electric hotplate Heinner HDHP-KH2500WH, 2500 W, 2 cast-iron plates Ø 18.5 cm + Ø 15.5 cm, Adjustable thermostat, Over-heat protection, Dimensions (W × D × H): 46.5 × 29 × 7.8 cm, Colour: White.
ParameterValue
Product typeDouble electric hot plate / portable cooker
Total power2500 W
Heating plates2 cast-iron plates
Plate diametersLarge plate: 185 mm; Small plate: 155 mm
Power per plateLarge: 1500 W; Small: 1000 W